Solar Konstrüksiyon

Aşık Profilleri
Zet Profiller

    Güneş enerjisi tesislerinde, panel ve inverterden sonra belki de en önemli üçüncü ekipmanı konstrüksiyon yani metal taşıyıcı sistemler oluşturuyor. 

    Oluşturulan konstrüksiyon ne kadar sağlam ve uzunömürlü malzemelerden yapılmış ise tesisiniz de o kadar sağlam ve uzun ömürlü olmaktadır.

    Arazi  Tipi  Solar  Konstrüksiyon uygulamaları iki yöntem şeklinde yapılabilmektedir.

Bu yöntemlerden ilki ayakların araziye  çalışması ile geçekleştirilmektedir. Diğer yöntem ise ayakların oluşturulacak beton blok üzerine monte edilmesi şeklindedir. Her iki uygulama şeklide arazinin durumuna, yatırımcının isteklerine göre uygulama yapılmaktadır.

     Çakma yöntemiyle yapılacak projelerde, kullanılacak malzemenin 25 yıl toprak altında kalacağı hesaplanarak, ona göre seçilmesi gerekir.

(AlMgSi0,5) Malzeme kalitesi

EN-AW 6063

Uygulama kapsamı

Arazi & Çatı Tipi

Özgül ağırlık

2,71 gr/cm3

 Taşıyıcı malzemelerin birleştirilmesinde kullanılacak cıvatalar mutlaka inox olmalıdır.  İleride cıvatalarda meydana gelebilecek paslanma ya da deformasyon santralin ömrünü  etkileyecektir. En iyi malzemelerin seçilmesinin yanında montajında çok önemli olduğu  unutulmamalıdır. Uygulanacak projenin statik hesabında, zemin etüt raporu önemli bir 
konudur.

        Yatırımcıların ve EPC firmalarının, taşıyıcı sistemlerin bir mühendislik projesi ve inşaat uygulaması olduğunu göz önünde bulundurmaları gerekir.

        Çatı  Tipi  Solar  Konstrüksiyon uygulamaları çatının şekline, yapım ve kaplama malzemesine göre  değişiklik göstermektedir

Çatı  uygulamalarında  mevcut  çatının yük kaldırma  kabiliyeti, statik hesaplamaların uygun olması  önemlidir.

 

Çatının  durumunun uygun olması durumunda,  yön ve  uygun eğim açısına  göre, projelendirme  standartlarına  uygun olarak, tam sızdırmazlık sağlanarak, pv taşıyıcı konstrüksiyonların montajları uygun  ekipman ve  aparatlarla  firmamız  bünyesinde  bulunan  deneyimli teknik personelimiz tarafından  yapılmaktadır.

Pv Panel.png

Fotovoltaik Paneller

Dizi İnvertör.png
Centeral İnvertör.png
Uzaktan_İzleme.png
Aksesuar Connect.png

Solar İnvertörler

Uzaktan İzleme Sistemleri

Merkezi  Solar

İnvertörler ve 

Transformatörler

Solar Kablo ve  Bağlantı  Kitleri

Jel Akü.png

Solar Akü ve  Bataryalar

Sulama Sistemleri.png

Solar Tarımsal  Sulama  Sistemleri

İletişim

Merkez Ofis Adres: Barbaros Mah. Oymak Caddesi No:8/51 Kocasinan 38060  KAYSERİ - TURKEY

Ücretsiz_Hat.png
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • YouTube

feel the energy with SONETROL...